Aktualności      PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTÓW      I Komunia Święta
NIE ODBYWAJĄ SIĘ ŻADNE SPOTKANIA - DO ODWOŁANIA

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Oto fragment najnowszego Dekretu Arcybiskupa Lubelskiego:
(...)

W związku z trwającym stanem epidemii i najnowszymi zarządzeniami organów państwowych oraz w nawiązaniu do Dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 19 i 25 marca br., Wskazań Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z dnia 21 marca br. oraz Komunikatu przewodniczącego KEP z dnia 24 marca br., polecam co następuje:

Pierwsza Komunia Święta

1. Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że dopóki szkoły pozostaną zamknięte, nie organizujemy dla dzieci żadnych spotkań w parafii.
  2. Po Wielkanocy:
    • Wariant I: Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte w okresie trwania stanu epidemii.
    • Wariant II: Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o terminie I Komunii Świętej podejmuje proboszcz w porozumieniu z rodzicami.
  3. Duszpasterzy zachęcam, by byli w stałym kontakcie (jeśli nie osobistym, to telefonicznym lub mailowym) z rodzicami dzieci komunijnych i wsłuchiwali się w ich potrzeby, nie wykluczając możliwości indywidualnej Komunii Świętej.

Z serca wszystkim błogosławię

+ Stanisław Budzik
Arcybiskup Metropolita Lubelski

Lublin, 25 marca 2020 r.

--------------------------------------
Nie ma na razie żadnych podjętych decyzji odnośnie majowych naszych uroczystości, sytuacja będzie wyjaśniała się stopniowo w zależności od decyzji władz krajowych. Ponieważ jednak pewne przygotowania są wcześniej, dlatego prosimy - na wszelki wypadek - o NIE WYSYŁANIE jeszcze żadnych zaproszeń na I-ą Komunię świętą. O wszystkich decyzjach będziemy informować. Pozdrawiamy z modlitewną pamięcią - duszpasterze i katecheci parafii Dys.
Ks. Tomasz Dumański: tel. 532 498 050,  mail: dumanski71@gmail.com