W naszym kościele na początku każdej Mszy św. słyszymy, że jest ona odprawiana w jakiejś intencji. Zwyczaj nakazuje kapłanowi dzielić się z wiernymi łaską otrzymaną ze sprawowania Najświętszej Ofiary, a wiernym prosić o udzielenie tej łaski dla siebie, bądź też dla bliźnich żyjących lub zmarłych.

Wśród intencji mszalnych można wyróżnić: dziękczynne (za zdrowie, zdany egzamin, dobre plony, itd.), przebłagalne (za wyrządzone zło, za grzechy jakiejś grupy ludzi czy narodu) oraz błagalne (dla zmarłych o zbawienie; dla żyjących o zdrowie, pomyślność, błogosławieństwo Boże we wszystkich dobrych sprawach). Najczęściej msze św. zamawia się w związku z pewnymi okolicznościami: za zmarłych w dniu pogrzebu czy też w rocznicę śmierci, za żyjących w dniu urodzin, imienin, rocznicy I Komunii św. czy małżeństwa. Msze św. można zamawiać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub też w zakrystii u księdza po Mszy św.

17.02.2020r. – 23.02.2020r.

7.00 † Władysław(r) i Halina Brzozowscy
18.00 † Genowefa Stefaniak(greg.17)

7.00 Za dusze w czyściu cierpiące
18.00 † Genowefa Stefaniak(greg.18)

7.00 † Genowefa Stefaniak(greg.19)
18.00 † Ks. Jacek Bartecki

7.00 † Genowefa Stefaniak(greg.20)
18.00 Za wstawiennictwem św. O. Pio

7.00 Dz-bł w intencji Macieja z racji urodzin oraz dla wszystkich wnuków
18.00 † Genowefa Stefania(greg.21)

7.00 † Genowefa Stefaniak(greg.22)
18.00 † Jan(34r), Wanda, Danuta, Jadwiga z Dumańskich, Urszula Milanowska

7.00 † Monika Krzywicka, z Krzywickich, Mazurków
9.00 Zbiorowa:
1. Dz-bł w 75 urodziny Ireny
2. † Edward(11r) Podstwaka, z Podstawków
3. † Stanisława(4m), Stanisław Staweccy
4. † Kazimiera Stanisławek(30dz)
5. † Kazimierz Kozieł(3r)
6. † Jan(20r), Zofia(24r) Sołtys
7. † Jolanta Szaruga
10.30 † Kazimierz Wójtowicz
11.45 Elizówka: † Zbigniew, Irena, Edward Wadowscy, Irena, Czesława, Krzysztof, Stanisław Urban
13.00 † Genowefa Stefaniak(greg.23)
16.00 † Bogdan Bukowski(6m)

Intencje różańcowe na luty:

Papieska: Módlmy się, aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludzi, był słyszany i brany pod uwagę.

Parafialna: Dla konających, którzy są daleko od Boga, o łaskę pojednania w godzinę śmierci.