W naszym kościele na początku każdej Mszy św. słyszymy, że jest ona odprawiana w jakiejś intencji. Zwyczaj nakazuje kapłanowi dzielić się z wiernymi łaską otrzymaną ze sprawowania Najświętszej Ofiary, a wiernym prosić o udzielenie tej łaski dla siebie, bądź też dla bliźnich żyjących lub zmarłych.

Wśród intencji mszalnych można wyróżnić: dziękczynne (za zdrowie, zdany egzamin, dobre plony, itd.), przebłagalne (za wyrządzone zło, za grzechy jakiejś grupy ludzi czy narodu) oraz błagalne (dla zmarłych o zbawienie; dla żyjących o zdrowie, pomyślność, błogosławieństwo Boże we wszystkich dobrych sprawach). Najczęściej msze św. zamawia się w związku z pewnymi okolicznościami: za zmarłych w dniu pogrzebu czy też w rocznicę śmierci, za żyjących w dniu urodzin, imienin, rocznicy I Komunii św. czy małżeństwa. Msze św. można zamawiać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub też w zakrystii u księdza po Mszy św.

30.03.2020 – 05.04. 2020

18.00 † Anna Włodarczyk (3m)

18.00 † Janina Zienkiewicz

7.00 Dziękczynno-błag w intencji Marzeny i Armina w rocznicę ślubu
18.00 † Mieczysław Kowalewski(8m)

I Czwartek
7.00 † Helena i Franciszek Atamańczyk i z rodz. Atamańczyków i Plutów
18.00 † Serafina i Zbigniew Grabowscy

I Piątek
7.00 W intencji Abp Stanisława Budzika z racji rocznicy święceń biskupich oraz z okazji imienin w intencji Bpa Ryszarda Karpińskigo
18.00 † Janina Czernicka(9m)

I Sobota
7.00 † Konstancja Sztorc(1r), z Sztorców, Koziejów, Jędrejów, Wójtowiczów
18.00 Dziękczynno-błag w intencji Michała Byliny z racji 18-tych urodzin, o dary Ducha Św, i o potrzebne łaski

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  -  NIEDZIELA PALMOWA
7.00 † Stanisław Mitrut(40r), z Mitrutów
9.00 Zbiorowa:
1. W intencji Służby Zdrowia, pracowników pogotowia, diagnostyków, służ mundurowych i ich Rodziny
2.  † Jan Tarnowski(9r), Andrzej(9r), Barbara, Józef Tarnowscy
3.  † Stanisław Kozieł(14r)
4.  † Zygmunt(6r), Genowefa Adamskich
5.  † Jan i Stanisław Jasińscy
6.  † Stanisław, Jadwiga, Magda z Kacperek
10.30 † Janina Szulowska(10r), z Szulowskich
13.00 Za parafian Chrzest: Adrian Pachuta, Agata Boryca, Mila Osuch
16.00 † Helena Turlewicz(5m)

Intencje różańcowe na marzec:

Papieska: Módlmy się, aby Kościół w Chinach wytrwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności.

Parafialna: Módlmy się, aby mieszkańcy naszej parafii poprzez post, modlitwę i jałmużnę otworzyli swoje serca na żywą obecność Chrystusa w Eucharystii i we wspólnocie parafialnej.