Ogłoszenia Parafialne 19.11.2023

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               19 listopada 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowione w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Po raz pierwszy obchodzono ten Dzień 19 listopada 2017 roku pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”.

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

3. Zaś w środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych.

4. KGW w Elizówce wraz z Panią Sołtys zapraszają dzieci z Elizówki na spotkanie ze Św. Mikołajem, które odbędzie się w świetlicy 3 grudnia. Zapisy do 19 listopada pod Tel.:606433321.

5. Za tydzień 26 listopada „Stowarzyszenie Być Bliżej” wraz z KGW „Nad Ciemięgą” w Dysie zaprasza na kiermasz ciast. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie onkologicznej naszej chorej na raka parafianki Kasi Stefaniak. Ciasta będą sprzedawane pod kościołem/ w razie gorszej pogody w salce koła pod kancelarią parafialną. Zapakowane w pudełka, po 4 kawałki różnych ciast. Koszt to 12 zł. Serdecznie zachęcam do zakupu ciast i do wsparcia zbiórki.

6. „Ocalić od zapomnienia” to trzy tomowa opowieść o naszej „Małej Ojczyźnie”, o życiu naszych dziadków, rodziców, wszystko dzieje się na tle historii Polski. Opowieści zostały wydane przez Stowarzyszenie Chór Męski „Bas Canto” z Niemiec. Cena jednego tomu 50 zł. Książki dostępne są w siedzibie „Bas Canto” w Woli Niemieckiej 12, Tel.: 517190189 i 501932485. Zachęcamy do nabycia i zapoznania się z lokalną bogatą historią.

7. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem.

W minionym tygodniu do Domu Ojca przeszli: Andrzej Rejak, Kazimiera Siewielec zd. Małyska, Jej pogrzeb odbędzie się 20.11.2023 o godz. 13.00 w Parafii w Jastkowie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .