II Niedziela Zwykła
16 STYCZNIA 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna).

2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

5. W tym tygodniu kończymy Wizytę Duszpasterską zwaną kolędą. Jeśli Ktoś ma pragnienie zaprosić Duszpasterza do swojego domu na kolędę – proszę umawiać indywidualne Wizyty osobiście z kapłanem.

6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Klaretynki z Częstochowy; przybliżą nam swój charyzmat zakonny, przeprowadzą kiermasz wspierający działalność misyjną.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

v:* {behavior:url(#default#VML);} o:* {behavior:url(#default#VML);} b:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);}

Zapisy dokonujemy poprzez: Link I Komunia:

Zapisy dokonujemy poprzez: Link dla bierzmowanych:

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.