NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
10. 01. 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2. Przez cały najbliższy rok w każdą trzecią niedzielę miesiąca na Mszy Świętej o godz. 9.00 pragniemy szczególnie błogosławić małżeństwa. W czasie homilii będziemy rozważali tematykę teologii małżeństwa i rodziny. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie małżeństwa, które w styczniu obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

3. Poszukujemy nowego kościelnego. Osoby, które pragnęłyby podjąć współpracę prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczoną potrzeby parafii i złożone indywidualnie na Kościół: KR Elizówka 100zł, dwie bezimienne po 200zł.

5. Rozliczając się z Urzędem Skarbowym możemy 1% przeznaczyć na „Fundację Ecclesia Nostra” działająca przy naszej parafii. Serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy w ubiegłym roku podatkowym przekazali swój 1% i zwracam się z prośbą o taki sam gest dobrej woli w tym roku. Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Misyjne Drogi.

7. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczone będą na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego.

8. W przyszły czwartek (14.01) o godz. 17.30 w telewizji Trwam będzie emitowany film o Bł. Bp Władysławie Goralu. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.