17 września 2017 r. -XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

IDŹCIE I GŁOŚCIE
1. W dzisiejszą niedzielę gościmy  O. Adama Choma- Misjonarza Afryki, Korhogo, Wybrzeże Kości Słoniowej. Głosi Słowo Boże i zbiera przed Kościołem datki przeznaczone na porodówkę.

2. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

3. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia o godz. 18.00, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszam nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców. W sposób szczególny zapraszam jutro dzieci ze szkół podstawowych z klas I, z rodzicami, poświęcimy im przybory szkolne; a na wtorek kieruję zaproszenie do uczniów klas III gimnazjum, by uroczyście rozpocząć czas przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania (proszę zabrać ze sobą deklaracje).

4. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas tej Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

5. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła Różańcowe, Przyjaciół Radia Maryja, organizacje katolickie, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza, Oaza Dziecięca, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, chór Parafialny, Kościół Domowy, Przyjaciel Oblubieńca, Wspólnota modlitewna Św. O. Pio, Legion Maryi w Dysie i w Elizówce. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

6. W dniu 22 września w Ośrodku Zdrowia w Ciecierzynie będzie można bezpłatnie komputerowo zbadać wzrok. Tel.kontaktowy 606-105-191,oraz 668-336-602.

7. I Komunia w parafii odbędzie się 03.05.2018r., o godz.10.00.

8. Od przyszłej niedzieli błogosławieństwo dzieci indywidualne będzie udzielane w trakcie pieśni na zakończenie Mszy Świętej, nie jak do tej pory podczas komunii.

9. Różańcem otoczymy Polskę- 07.10.2017r. KPRM organizuje wyjazd do Dorohuska przez Chełm. Planowany wyjazd o godz.7.00. z parkingu pod kościołem. Przewidywalny koszt 40 zł. Telefony kontaktowe: 604372493, 817563021.

Intencja ewangelizacyjna:
Aby nasze parafie, ożywiane duchem misyjnym były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.
Intencja parafialna
O błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego oraz zdrowie i siły dla kapłanów pracujących w naszej parafii. (Intencja stała)
O pokój na świecie i opiekę Matki Boskiej nad naszą Ojczyzną. (Intencja stała)
O błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, katechetów, nauczycieli, opiekunów rozpoczynających nowy rok szkolny.
Za rodziny rozbite i przeżywające trudności o zgodę, miłość i jedność.

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.