Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela w Dysie

Odwiedziło nas:
 

 
 
18 marzec 2018 r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 
IDŹCIE I GŁOŚCIE
 
1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła i naszej parafii. Msze Święte w naszym Kościele będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 18.00.

3. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Sumą o godz. 13.00 zgromadzimy się przed Klasztorem Sióstr Karmelitanek, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zapraszam serdecznie Dyskie i Ciecierzyńskie Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczą Straż Pożarną na tę uroczystość.

4. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30).

5. Zachęcamy również, aby rodziny zatroszczyły się o zaproszenie duszpasterzy do odwiedzenia chorych w domach. Odwiedziny chorych planujemy na Wielką Środę.

6. Dzisiaj także nasz Oddział KSM będzie tradycyjnie rozprowadzał palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na Wymarzony Dom Młodych w Częstoborowicach i dofinansowanie wyjazdu na ŚDM w Panamie.

7. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty: KR św. Faustyny, KR św. Jana Pawła II, KR-Elizówka, LM Dys, LM Elizówka po 100zł, KR św. O.Pio 200zł, KR Ciecierzyn Płn 60zł, dwie bezimienne po 100zł, trzy bezimienne po 50zł. Bóg zapłać.

8. KGW w Dysie zaprasza na kiermasz Wielkanocny do remizy OSP w Dysie. W sprzedaży palmy, stroiki, baby, chleb i wyroby wędliniarskie.

9. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.


 
NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.
 
Wspierane przez Hosting o12.pl