III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24 marzec 2019 r.

IDŹCIE I GŁOŚCIE

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

3. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17.00 dla dzieci, a o godz. 19.00 dla młodzieży i dorosłych oraz Gorzkich żali w niedzielę po Mszy Św o godz. 16.00. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Bogu za możliwość przeżycia wyjątkowej Drogi Krzyżowej z Dysa do Jakubowic. Dziękuję wszystkim uczestnikom za świadectwo wiary, skupienia i rozmodlenia. Dziękuję służbom zabezpieczającym trasę, naszej Ochotniczej Straży Pożarnej z Dysa, Policji. W przyszłym roku powtórzymy to wspaniałe wydarzenie. Już są głosy byśmy tym razem udali się do parafii w Nasutowie.

4. Dziś o godz. 17.00 zbiórka Służby Liturgicznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów, kandydatów i lektorów.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć członków Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo. Stowarzyszenie zorganizuje kiermasz prac dzieci oraz przed kościołem będą zbierać datki na budowę placówki rehabilitacyjnej.

6. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na Kościół: Krzysztof Chlebiej 40zł, Zofia Krasa 100, bezimienna 50zł na kwiaty do Grobu Pańskiego

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Do wzięcia Misyjne Drogi, Rycerz Niepokalanej.

8. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

Przypominamy, że w naszej parafii funkcjonuje Fundacja Ecclesia Nostra, wpisana do KRS: 0000507597. Fundacja poprzez 1% z naszych podatków stwarza warunki do organizowania imprez integracyjnych, promuje architekturę naszego Kościoła wspiera kulturę i troszczy się o patriotyczne wychowanie dzieci i młodzieży. Dlatego prosimy WESPRZYJ JE dokonując rozliczenie swojego podatku.

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.