V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  29 marzec 2020 r.

W MOCY BOŻEGO DUCHA

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2. W środę w kaplicy w Elizówce dzień spowiedzi. Spowiedź odbędzie się w dwóch blokach godzinowych: I od godz. 10.00 do 13.00; II od godz. 15.00 do 18.00. Ksiądz będzie do dyspozycji w tych godzinach, każdy może przyjść w swoim wybranym czasie. W kościele dzień spowiedzi w sobotę od godz. 7.30 do 18.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji w naszym kościele od godz. 18.00 do 21.00. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 18.00.

4. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

5. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.

6. W I sobotę miesiąca kwietnia Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00.

7. W nocy z 3 na 4 kwietnia od godz. 21.00 odbędzie się w naszym kościele nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu Małżeństw-Rodzin. Dziękuję za zapianie się na to ważne czuwanie. Nich Bóg Ojciec Miłosierdzia błogosławi wszystkim. Kolejne czuwanie Rodzinne planujemy w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. (od godz. 21.00 do 7.00)

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii: Panom Wojtkowi, Romanowi, Adamowi, Jerzemu, Paniom Elżbiecie, Renacie. Dziękuje Legionowi Maryi z Dysa za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego 100zł.

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.