XIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
13.08.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

2. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.

3. Informujemy, że od września Msza Święta sprawowana o godzinie 13.00 w niedzielę jest przeniesiona na godz. 12.00.

4. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii, np. odbudowa parkanu przy kościele: bezimienna 250 zł, Elżbieta Lotko 300 zł. Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone na utrzymanie parafii. Jak widzimy kolejna gałąź się ułamała. Zwracam się z prośbą do mężczyzn mających piłę spalinową o pocięcie w kawałki. Pocięte można sobie zabrać.

5. Ofiary składane na tacę w dniu 15 sierpnia 2021 r. zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego do prowadzonej przez Caritas Lublin wypożyczalni. Będą to przede wszystkim koncentratory tlenu wspierające naszych podopiecznych chociażby podczas walki z zakażeniem koronawirusem (obecnie dysponujemy 14 sztukami), a także łóżek pielęgnacyjnych, z których stale korzysta ponad 200 osób. Ilości te są niewystarczające, bowiem cały czas prowadzimy listę osób oczekujących na możliwość wypożyczenia.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Helena Charmarz. Wieczny odpoczynek….

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.