XI Niedziela Zwykła - 14. 06. 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz.18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.
3. W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz.18.00 wyruszy procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary. O przygotowanie ołtarzy proszę: I-rodziców dzieci z I Komunii; II-Koło Przyjaciół Radia Maryja; III-Wspólnotę Ś. O. Pio; IV- KSM. Jednocześnie dziękuję Stowarzyszeniu Być bliżej, LM, Przyjaciołom Oblubieńca, Kościołowi Domowemu za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Specjalne podziękowanie kieruję w stronę Pana Edwarda Smarża za odnowienie Krzyża z tyłu Kościoła;
4. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
5. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.
6. W sobotę 20 VI o godz. 17.00 spowiedź przed bierzmowaniem, następnie Msza św. z błogosławieństwem rodziców i wręczeniem krzyży, a po Mszy próba.
7. W przyszłą niedzielę (21 VI) po Mszy o 10.30 próba liturgiczna dla dzieci, które przystąpią do I-ej Komunii w dniu 27 VI.
8. W sobotę przypada też ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. W naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.
9. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 J. E. Ks Bp Józef Wróbel udzieli sakramentu bierzmowania uczniom klas VIII z naszej parafii. Módlmy się w Ich intencji, aby Duch Święty umocnił Ich do mężnego wyznawania wiary we współczesnym świecie.
10. Zapraszam do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny i Dobre Nowiny.

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.