II NIEDZIELA ADWENTU
  04 grudnia 2022

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w galeriach i marketach.

2. Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako Wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W dzisiejszą niedzielę wspieramy chorą Ewę Włodarczyk z Parafii w Niemcach. Dziękuję woluntariuszom za tę piękną mobilizację by pomagać. Z wiadomości społecznościowych można dowiedzieć się o organizowanym koncercie charytatywnym z udziałem Laureata z Programu Mam Talent

4. Dzisiaj także woluntariusze ze Szkoły podstawowej z Dysa rozprowadzają pod kościołem świece Caritasu. Dochód przeznaczony jest na Akcje pomocowe Caritasu Lublin. Bóg zapłać

5. Dzisiejszej niedzieli poświęcamy opłatki i prosimy ludzi dobrej woli o rozniesienie ich do naszych domów. Jest zwyczaj, że składamy przy tej okazji ofiary. Przeznaczamy je spłatę nowej pompy ciepła i jej instalację na budynku duszpasterskim (kancelarii). Wyrażam swoją wdzięczność osobom, które podejmą trud roznoszenia opłatków i serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie przedstawiciela Parafii i złożoną ofiarę. Bóg zapłać

6. KGW Ciecierzyn-Dolina serdecznie zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniu 11 grudnia (niedziela) w godz. 8.00-17.00 w Klubie Rolnika w Ciecierzynie (obecnie budynek Biblioteki). Oferujemy domowe ciasta, stroiki, ozdoby świąteczne. Na przybyłych gości czekać będzie poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy na kiermasz bożonarodzeniowy przygotowany przez KGW (domowe przetwory, ozdoby choinkowe, ciasta i przysmaki) do świetlicy w Elizówce 4 grudnia od 10.00 do 15.00.

7. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie o godz.6.15; dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorki i środy o godz. 18.00- podczas rorat odbędzie się poświęcenie medalików- oraz tym tygodniu wyjątkowo w sobotę o godz.18.00 dla ośmioklasistów. Po porannych roratach zapraszamy na gorącą herbatę i śniadanie do Sali KSM-u.

8. W najbliższy czwartek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Plan Rekolekcji wydrukowany w Wieściach parafialnych i umieszczony na stronie internetowej. Zachęcam do licznego udziału. Rekolekcje poprowadzi ks dr Łukasz Zdunkiewicz z Płocka.

9. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Godzina Łaski od 12.00 do 13.00 zapraszamy na Adorację.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół: bezimienna 400zł, 300zł, i 100zł na Żłóbek.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

12. Redakcja Niedziela kolportuje dodatek świąteczny w postaci śpiewnika kolędowego wraz z płytą CD. Cena egzemplarza to 13 zł

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.