14 styczeń 2018 r. - II NIEDZIELA ZWYKŁA

IDŹCIE I GŁOŚCIE

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

2.
Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

3. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

4. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka.

6. Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.

7. Dziś po Mszy Św. o godz. 16.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania,  Katarzyny i Arkadiusza.

8. We wtorek kończymy kolędę, czyli wizytę duszpasterską. Jeśli są rodziny, których nie było w domu w wyznaczonym czasie, a chcieliby przyjąć księdza po  o umawianie się na indywidualne terminy. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzinom za życzliwe przyjęcie księży po kolędzie, dziękuję za posługę dowożenia księży do naszych domów i o taką posługę liczymy w nadchodzącym tygodniu.

9.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

10. W kinach coraz częściej pojawiają się filmy religijne. Od 12 stycznia można oglądać piękny i wartościowy film „Ignacy Loyola”. To doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów życia tytułowego bohatera.

11.
W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca: Józef Białek i Józef Piwnicki. Wieczny odpoczynek..

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.