NIEDZIELA  16 luty 2020 r.

W MOCY BOŻEGO DUCHA

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. W środę o godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą za śp. Ks. Jacka Barteckiego. Był wikariuszem w naszej parafii w latach 1993 -1997, prze ostatnie 8 lat pełnił urząd proboszcza w parafii Klesztów za Chełmem.

3. W czwartek naszym parafialnym zwyczajem wieczorną Mszę Świętą odprawimy za  św. o. Pio. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, zwłaszcza czcicieli św. Ojca Pio, który poprzez swój udział w dziele może wyprosić nam u Bożego tronu potrzebne łaski.

4. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

5. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

6. W przyszłą niedzielę (23 II) o godz. 17.00 spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza. Zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów i kandydatów na ministrantów.

7. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczone są na „Fundusz Wschodni”.

8. Bóg zapłać za bezimienne ofiary na kościół 1 x 100zł, 1x 200zł.

9. Zachęcam do lektury prasy  katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny , Mały Gość Niedzielny i Dobra Nowina.

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.