19 listopada 2017 r. -XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

IDŹCIE I GŁOŚCIE
1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

3. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość  Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W związku z patronalnym świętem i 16 rocznicą istnienia naszego oddziału „Droga” zapraszamy wszystkich, którzy przez te lata tworzyli nasz KSM na przyszłą niedzielę (25XI) na godz. 16.00 na Mszę Św. dziękczynną i spotkanie wspominkowe.

4. 15 listopada spłonął dom rodziny Chlebiejów. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc w odbudowaniu całkowicie domu. Potrzebne są materiały budowlane tj. piach, cement, płyta karton gips, płytki ceramiczne na podłogę, klej do płytek, drzwi i okna, do wymiany jest instalacja elektryczna, w późniejszym etapie jakieś meble do pokoju i kuchni, oraz inne rzeczy codziennego użytku. Osoby chcące pomóc, proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Niemcach Tel. 81 756 22 11; prosimy o pomoc rzeczową.

5. Trwa rekrutacja na członków Rady Duszpasterskiej. Prosimy o zgłaszanie kandydatur do skrzynki pod chórem.

6. W niedzielę 19 listopada 2017 r. – w 33. niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego – obchodzić będziemy w całym Kościele po raz pierwszy Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji Ojciec Święty Franciszek wystosował orędzie rozpoczynające się od słów zaczerpniętych z 1 Listu św. Jana: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”, stanowiących zarazem hasło przewodnie tegorocznych obchodów.

7. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Regionalny Ośrodka Debaty Międzynarodowej oraz Polska Akademicka Korporacja Astrea Lublinensis oraz wydawnictwo „Biały Kruk” zapraszają na spotkanie z ks. prof. Waldemarem Cisło Dyrektorem Sekcji Polskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie i promocję książki: Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w. Spotkanie odbędzie się w 22 listopada 2017 roku o godz. 17.00 sali 113 Centru Transferu Wiedzy KUL.

8. Także dziś po Mszy Św. o godz. 16.00 spotkanie w małych grupach kandydatów do bierzmowania,  Tatiany i Krzysztofa; serdecznie zapraszam.

9. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół bezimienna 100zł, 300zł, 400zł.

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

11. Do domu  Ojca przeszli: Stanisław Suski i Marianna Krystyna Kozieł, dobry Jezu...

Intencja ewangelizacyjna:
Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi słowami i czynami, przyczyniali się do dialogu pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii.
Parafialna:
O błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego oraz zdrowie i siły dla kapłanów pracujących w naszej parafii.
O pokój na świecie i opiekę Matki Boskiej nad naszą Ojczyzną. Za zmarłych członków ŻR i dusze w czyśćcu cierpiące o miłosierdzie Boże.
O siły duchowe i fizyczne dla prześladowanych chrześcijan.

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.