II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 stycznia 2019 r.

IDŹCIE I GŁOŚCIE

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

3. Dobiegły końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt.

4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia.

5. Bóg zapłać za ofiary na kościół bezimienna 100zł, oraz 1.000zł, Janina i Jan Banach 400zł, Beata i Dariusz Prażmo 200zł. Bóg zapłać!

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

7. W dzisiejszą niedzielę (20 I) o godzinie 17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd "Pełni wiary", w którym wystąpią lubelskie chóry: Chór "Lorien" z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica, chór "Sensorium" z Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła 2II oraz chór "Copernicus" z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Kreatorem tego wydarzenia jest młodzież naszego oddziału KSM "Droga".  Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

8. W niedzielę 27 stycznia odbędzie się po Mszy o 10.30 tradycyjny już Dziecięcy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum – chętne do zaśpiewania lub zagrania – prosimy dziś lub za tydzień o zgłaszanie w zakrystii do ks. Tomasza. Dla wszystkich uczestników przewidujemy dyplomy i drobne pamiątki.

9. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.