20 maj 2018 r. -  NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO

IDŹCIE I GŁOŚCIE

1. Zachęcamy, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

2. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

3. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

5. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 18.00, a przy kapliczkach wieczorem.

6. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

7. Zapraszam członków NOP-u na warsztaty w dniu 29 maja na godz. 19.00, sala KSM-u.

8. W przyszłą niedzielę (27 V) nasz parafialny Oddział KSM organizuje kiermasz ciast. Dochód z kiermaszu przeznaczamy na Dzień Radości, który odbędzie się 3 czerwca. Jak zwykle – indywidualni sponsorzy Dnia Radości mile widziani (prosimy o kontakt w zakrystii).

9. Również w przyszłą niedzielę Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Dysie zaprasza wszystkich  na festyn rodzinny na plac przy szkole w godzinach od 13.00 do 19.00.

10. Bóg zapłać za ofiary na kościół, jak również za indywidualne bezimienna 100zł, Wiesława Wójcik 100zł.

11. Zmarł śp. Alfred Olszewski z Elizówki, pogrzeb będzie we wtorek o 15.00. Wieczny odpoczynek…

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.