XXXI Niedziela Zwykła – 4 listopada 2018 r.

IDŹCIE I GŁOŚCIE

1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

2. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. W niedzielę - 11 XI - będziemy modlić się podczas każdej Mszy św. w intencji Ojczyzny. Szczególnie zapraszamy na godzinę 16.00. Wezmą w niej udział poczty sztandarowe szkół i KSM-u. Po Mszy udamy się na cmentarz do Grobu Nieznanego Żołnierza na krótką modlitwę i złożenie kwiatów. Następnie powrócimy do kościoła, aby uczestniczyć w adoracji Najśw. Sakramentu. Od godz. 17.30 do 18.00 modlitwę poprowadzą dzieci ze szkół w Ciecierzynie i Dysie, a od 18.00 do 19.00 Różaniec w intencji Ojczyzny - Koła Różańcowe. O 19.00 zakończymy błogosławieństwem, Apelem Jasnogórskim i dziękczynnym Boże, coś Polskę. Znajdźmy czas na wspólną modlitwę! Wyjątkowo zapraszamy również dzieci nie na 10.30, a właśnie na 16.00

3. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Do 10 listopada modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30.

4. Nasz parafialny oddział KSM Droga podjął nową inicjatywę. W każdy dwunasty dzień miesiąca będzie odprawiane specjalne nabożeństwo ku czci bł. Władysława Gorala. Młodzież pragnie się modlić w intencjach naszych parafian, dlatego na stoliku pod chórem będą znajdowały się specjalne karteczki do wypełnienia własnymi intencjami. Zapraszamy bardzo serdecznie na pierwsze nabożeństwo, które odbędzie się 12-stego listopada o godz.18. Dobrowolnie składane ofiary przeznaczone będą na działalność parafialnego oddziału KSM.

5. Bóg zapłać za ofiary na kościół: Elżbieta Lotko 500zł, Alina i Lucjan Zwolak1000zł,  Bóg zapłać!

6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

Konsultacje wychowawcze i rozmowy wspierające dla rodziców
Zapraszam - na indywidualne bezpłatne konsultacje - rodziców, którzy chcą:
lepiej rozumieć swoje dziecko, jego emocje, potrzeby i trudności,
rozpoznać i wzmacniać zasoby dziecka,
poszukać rozwiązań dla trudnych sytuacji w relacjach z dzieckiem,
wzmocnić w sobie poczucie bycia dobrym rodzicem.
Prowadząca:
dr Dorota Sikora  – pedagog, psycholog
Spotkania (po wcześniejszym umówieniu się: dorota-rs@wp.pl; tel. 502 644 809), odbywać się będą w środy w godzinach: 19.00-20.00 w sali Legionu Maryi.

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.