XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 października 2019 r.

W MOCY BOŻEGO DUCHA

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.20.

4. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.

5. Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownikom naukowym i studentom życzymy Światła Ducha Świętego. W tym miejscu witam serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej nowego Ks. Kapelana Sióstr Karmelitanek, studenta teologii duchowości Ks. Pawła Dobies.

6. Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie formacyjne podczas Seminarium Odnowy Wiary w poniedziałek o godz. 19.00.

7. W najbliższy drugi piątek miesiąca młodzież z KSM-u wraz z duszpasterzem zaprasza na modlitwę wstawienniczą za przyczyną bł. bpa Władysława Gorala podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

8. Serdecznie zapraszamy dzieci na spotkanie Oazy Dziecięcej w piątek na godz. 16.00.

9. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
W tym dniu również gościć będziemy ze Słowem Bożym ks. prof. Bogusława Miguta. Ksiądz Profesor przygotuje nas do przeżycia wydarzenia jakim będzie konsekracja nowego ołtarza i ambony. Konsekracji dokona J. E. Ks. Abpa Stanisław Budzik Metropolita Lubelski w dniu 26 października o godz. 17.00, na którą już dziś serdecznie wszystkich zapraszam.

10. Serdecznie zapraszam członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 16.00.

11. Spotkanie scholii w środę 9 października, o godz. 16.30. Zapraszamy uczniów od 3ciej klasy SP wzwyż.

12. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

13. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Czesława Marciniak.  Wieczny odpoczynek…

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.