XII NIEDZIELA ZWYKŁA
  19 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

3. Bóg zapłać za ofiary bezimienne na kościół 300zł.

4. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. W tym dniu przeżywać będziemy coroczny odpust ku czci Św. Jana Chrzciciela. Msze Święte w naszym kościele: 7.00; 9.00; 18.00 suma odpustowa. Przewodniczyć będzie Dziekan Dekanatu Lublin Północ ks. kan. Adam Węłna, a Słowo Boże wygłosi ks. dr Łukasz Zdunkiewicz z Płocka. Serdecznie zapraszamy.

5. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Przypominamy, iż w miesiącach lipca i sierpnia zawieszamy Mszę Świętą o godz. 12.00.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do domu Ojca Piotr Goś, Janusz Buczek, Janusz Gawroński. Niech dobry Bóg przyjmie ich do niebieskiej ojczyzny.

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.