Zesłanie Ducha Świętego - 31. 05. 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od wczoraj zostały zniesione ograniczenia ilości osób uczestniczące w nabożeństwach. Także biskup lubelski Abp Stanisław Budzik zniósł dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.
2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.
3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
5. We wtorek o godz. 18.00 będziemy odprawiać Mszę Świętą wotywną o Duchu Świętym wraz z Małą Arabką. Serdecznie zapraszamy.
6. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Św. o godz. 18.00 dziękować będziemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00; Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata, w naszym kościele okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30  Wieczorna Msza Święta wynagradzająca oraz pierwszopiątkowe nabożeństwo o godz. 18.00. Po nabożeństwie wieczornym spotkanie kandydatów do bierzmowania. Serdecznie zapraszam! Są jeszcze wolne godziny rodzinnej nocnej adoracji. Serdecznie zapraszam.
8. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
9. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia. Po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.
10. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 8 do 13 lat z terenu Gmin y Niemce na wspólny wyjazd Śladami dziejów Polski zorganizowany przez Stowarzyszenie „Być bliżej” Łeba 13-23 lipca 2020. Bliższe informacje w gablocie i pod Tel 514 591 427.
11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby utrzymania parafii bezimienne 300zł, 150zł, 100zł.
12. Zapraszam do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny i Dobre Nowiny.
W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności Zygmunta Józefa Pytkę, jego pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.