XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 lipca 2019 r.

W MOCY BOŻEGO DUCHA

1. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona kierowców. Z tej racji dzisiaj po każdej Mszy świętej tradycyjnie błogosławimy pojazdy. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczamy na zakup środków transportu dla misjonarzy. Szerzej można przeczytać o tym w Wieściach. Składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Przypominamy, że nasza parafia bierze udział w Programie Odnowy i Ewangelizacji. W sierpniu będziemy gościli uczestników Programu z całej Polski. Zwracamy się z gorącą prośbą do parafian o przyjęcie pielgrzymów na nocleg z 24 na 25 sierpnia (sobota - niedziela). Można to zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.  Za pomoc serdecznie dziękujemy.

3. Trwają zapisy na Lubelską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Chętnych zapraszamy, by wyruszyli z naszą dekanalną grupą VI. Istnieje również Fundacja pielgrzymkowa „Idę z Tobą”. Jeśli ktoś sam nie może się wybrać, a pragnie, by pielgrzymi modlili się w jego intencjach, może wesprzeć finansowo poszczególnych pielgrzymów. Gorąco do tego zachęcamy – zapisy na pielgrzymkę bądź Fundusz – w zakrystii lub kancelarii parafialnej – do najbliższego czwartku włącznie, później w Sekretariacie Pielgrzymki przy Archikatedrze.

4. Organizowana jest archidiecezjalna zbiórka elektrośmieci. Prosimy o dostarczenie ich na parking przy kościele (przy parkanie kościoła) w poniedziałek 29 lipca.

5. W najbliższą sobotę (27 VII) zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku i płci, na zabawę taneczną, organizowaną przez Stowarzyszenie Być bliżej w dawnej stodole przy plebanii. Wstęp całkowicie wolny, rozpoczynamy o godz. 19.00.

6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary przeznaczone na prace prowadzone przez parafię.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej,  a Solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz kierowcom i podróżującym życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

8.Spotkanie członków NOP-u: środa, 31 VII, godz. 19.00

9. W Lublinie na cmentarzu przy ul. Lipowej odbył się pogrzeb śp. Danuty Twarowskiej z Dysa. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym….

10. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.