XXIX Niedziela Zwykła - 18. 10. 2020 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały.

2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary.

3. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

4. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec.

5. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

6. We wtorek przypada dzień modlitw za przyczyną św. O. Pio, zapraszamy serdecznie na Eucharystię podczas której modlić się będziemy w intencjach podanych do skrzynki.

7. Przy konfesjonałach stoi naczynie z płynem do dezynfekcji przedmiotów. Tym preparatem możemy zdezynfekować kratki konfesjonału.

8. Jesteśmy w strefie czerwonej. Obowiązują nas limity uczestniczących na Eucharystii. W naszym kościele może uczestniczyć 50 osób, noszenie maseczek i zachowanie roztropności. Od przyszłej niedzieli w Elizówce odprawiać będziemy dodatkowo Mszę Świętą o godz. 8.00. A w kościele będziemy udzielać Komunii Świętej poza Mszą Świętą od godz. 12.00 (uczestniczymy on-line, a potem przyjeżdżamy do kościoła).

9. Na stoliku pod chórem stoi koszyk do którego możemy złożyć ofiarę na utrzymanie parafii. Dziękuję.

10. Na stolikach przy wejściu do kościoła znajdują się wypominki. Wypełnione prosimy złożyć do odpowiedniej skrzynki. Za ofiary składane przy tej okazji składam serdeczne Bóg zapłać!

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·       20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.

·       22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary  i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.