15 lipca 2018 -  XV NIEDZIELA ZWYKŁA

IDŹCIE I GŁOŚCIE

1.Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „Kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”. Jutrzejszy dzień to uroczystość w klasztorze Sióstr Karmelitanek.

2.    Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, już po raz 40; oraz na Fundusz „Idę z Tobą”. Serdecznie zapraszamy.

3.    W najbliższy piątek o godz. 18.00 Msza św. wotywna za  wstawiennictwem Św. Ojca Pio w intencjach zbiorowych.

4.    Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będziemy błogosławili pojazdy. Ofiary zbierane przy tej okazji jak co roku przeznaczamy na pomoc misjonarzom przez stowarzyszenie MIVA Polska.

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.