VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
09.05.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2. W najbliższy czwartek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania ze Szkoły w Ciecierzynie, a w sobotę po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie dzieci przygotowującej się do przyjęcia I Komunii ze Szkoły w Ciecierzynie..

3. W piątek Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo za wstawiennictwem Bł bpa Władysława Gorala.

4. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 18.00. Na ten różaniec zabierzmy ze sobą świece.

5. Wiele osób decyduje się na kremację. Dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom parafian i planujemy ustawienie „Kolumbarium” z 32 niszami (64 urn). Wiąże się ta inwestycja również z coraz mniejszą ilością miejsc na tradycyjne pochówki.

6. Także w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw. Na Mszę zapraszamy szczególnie małżeństwa, które w maju obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. Osoby mające możliwość i chcące włączyć się w troskę o pielęgnację otoczenia kaplicy/świetlicy w Elizówce proszone są o kontakt z Panią Sołtys.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.