XV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
11.07.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

2. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

3. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe w naszej świątyni. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel.

4. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

5. We wtorek nabożeństwo Fatimskie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00

6. Zachęcamy lekturę prasy katolickiej.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Józefa Mańkowska, Janina Przewłocka, Andrzej Ginalski, Genowefa Smagała.  Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Zapowiedzi:

1. Piotr Maciej Wróblewski z par. tut. i Wiktoria Chodun z par. Narodzenia NMP w Białej Podl. (11.07)

2. Michał Mucha z par. tut. i Ewa Jóźwiak z par. Przemienienia Pańskiego w Lublinie. (11.07)

3. Patryk Tymoteusz Kazimierczuk z par. tut. i Michalina Maria Ogórek z par. Wniebowzięcia NMP w Kocku. (11 i 18.07)

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:
BS Niemce: 43 8702 0001 0005 4335 2000 0010
Zachęcamy, by swoim „groszem” wspierać prace prowadzone przy parafii.
Składam serdeczne podziękowania.