Apel o pomoc

Czcigodny Księże,

wg najświeższych informacji, jakie otrzymujemy od Caritas diecezji dotkniętych powodzią, dzięki dużej hojności Polaków, zapotrzebowanie na artykuły żywnościowe zostało aktualnie zaspokojone w stopniu wystarczającym do „spokojnego” przejścia do etapu sprzątania i odbudowy zniszczonych posiadłości. W wielu miejscach w naszej Archidiecezji trwały zbiórki darów, które zostaną przekazane w stosownym czasie do Caritas na Śląsku i Opolszczyźnie – w sprawie ustalenia terminów transportów ww. darów do naszej Centrali, proszę o kontakt bezpośrednio ze mną pod nr tel.: 504 567 417.

Ponieważ w międzyczasie z poziomu Caritas Polska zostały ustalone zbiórki w sieciach Lidl, Lewiatan, Biedronka i Selgros, bardzo proszę o poinformowanie Księdza parafian, że na chwilę obecną najbardziej sensowna forma wsparcia, to wsparcie finansowe. Dzięki niemu możemy szybko reagować na aktualne potrzeby, ograniczając także koszty transportu poprzez zakup potrzebnych rzeczy blisko miejsc dotkniętych powodzią.

W tym tygodniu przekazaliśmy transporty z pomocą żywnościową (woda + porcje żywnościowe dla ok. 1000 osób), chemię, 150 kompletów łóżek polowych wraz ze śpiworami i poduszkami, pompy wodne i agregaty prądotwórcze. Szacowana wartość przekazanego wsparcia to ponad 100 000 zł. W następnym tygodniu planujemy wysłać ustalony wcześniej transport żywności oraz rzeczy potrzebne przy sprzątaniu i odbudowie.

Jeżeli wśród Księdza parafian są osoby chętne, które chciałyby jako wolontariusze wyjechać na tereny popowodziowe, proszę o kontakt na maila pod adresem powodz@lublin.caritas.pl. Osoba musi być pełnoletnia, praca na miejscu jest wymagająca fizycznie. Szukamy także wolontariuszy, którzy zajmowaliby się gotowaniem posiłków na miejscu.

W imieniu naszych beneficjentów bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie!

Pax et bonum!

ks. Łukasz Mudrak