Ogłoszenia Duszpasterskie 26.05.2024

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                               26 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

2. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć. Nasze mamy polecimy opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa.

3. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.00; 9.00; 10.30, nie ma Mszy popołudniowej. Po Eucharystii o godz. 10.30 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. Koła Gospodyń Wiejskich, Panie i Panów prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Ministrantów i lektorów prosimy o pełną asystę. Tradycyjnie proszę o przygotowanie ołtarzy: I-przy kościele Przyjaciół Oblubieńca; II-przed mostem na ul. Ogrodowej Kościół Domowy; III-przy krzyżu na ul. Doliny Ciemięgi Rodziców dzieci z I Komunii; IV- przy ołtarzu polowym przy kancelarii Legion Maryi i KSM „Droga”. Już dzisiaj serdecznie dziękuję za zaangażowanie. OSP Dys proszę o zadbanie bezpieczeństwa.  

4. 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: nabożeństwo czerwcowe po wieczornych Mszach.

5. W sobotę przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. KSM „Droga” tradycyjnie organizuje Dzień Radości, jego obchód na niedzielnym festynie tj. 2 czerwca od godz. 14.00 na błoniach, na który zapraszamy wszystkie dzieci i ich najbliższych.

6. Na najbliższy piątek pasterz naszej archidiecezji udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających na jej terenie. Wszystkich z niej korzystających.

7. Bóg zapłać za ofiarę na kościół: Helena 200zł, Elżbieta 200zł.

8. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz ostatnio zmarłych Parafian: Andrzeja Łukasiewicza, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie … .