Arcybiskup zaprasza młodzież

Rozpaleni to pierwsze tak duże wydarzenie dla kandydatów do bierzmowania w Archidiecezji Lubelskiej, które odbędzie się w sobotę, 1 października. Jest organizowane przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz wydział do Spraw Wychowania Katolickiego.

Celem wydarzenia jest ukazanie młodego i radosnego Kościoła, któremu zależy bardzo na rozwoju ludzkim oraz duchowym młodzieży, przedstawienie sensu bierzmowania oraz ewangelizacja i zintegrowanie grup parafialnym przed rozpoczęciem roku formacyjnego. Pragniemy, aby świadectwa młodych ludzi, modlitwa, konferencje i spotkanie z Duchem Świętym rozpaliły kandydatów na początku rocznego procesu przygotowania i pomogły otworzyć serca na dar spotkań jaki zostaną dla nich przygotowany w parafiach.

Podczas wydarzenia konferencje wygłoszą: ks. bp Adam Bab oraz ks. Piotr Jarosiewicz – katecheta, rekolekcjonista i ewangelizator korzystający z nowoczesnych mediów, Dyrektorem Wydziału Młodzieży przy Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie. Poza prelegentami wystąpi także zespół Heres/Wyrwani z Niewoli – hip-hopowy duet, który dzieli się tym, jak Bóg zmienia ich życie. W międzyczasie o zabawę uczestników zadba znany z prowadzenia Balu Młodych Projekt Wodzirej i wielu innych gości. Najważniejszym momentem będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, słowo ks. abp. Stanisława Budzika oraz błogosławieństwo na rozpoczynający się rok formacji. Między konferencjami pojawią się też świadectwa młodych osób, dobra zabawy i ciepły posiłek. Przed wyjazdem każda grupa zrobi pamiątkowe zdjęcie z Księżmi Biskupami.

Młodzi ludzie, którzy niedawno przyjęli sakrament dojrzałości chrześcijańskiej w swoich świadectwach odpowiedzą na pytania: czy napełnienie ogniem Ducha Świętego zmienia życie? Czy naprawdę i jak Ducha Święty żyje w ludziach po przyjętym sakramencie? Jaki głęboki jest sens współpracy z Duchem Świętym? Jakie owoce przyjętych darów mogą zaskoczyć młodych i pomóc im w codziennym życiu?