24-kwi-2024 - 30-kwi-2024

Ogłoszenia Duszpasterskie 21.04.2024

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY          21 kwietnia 2024

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana. W tym tygodniu przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej.

2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.

3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

4. 3 maja w naszej Parafii będziemy obchodzili święto przyjęcia do swoich serc Pana Jezusa w Komunii Świętej dzieci klas III. W przyszłym roku 2025 taką uroczystość przeżywać będziemy 2 maja. A rocznicę I komunii w tym roku dzieci klas IV obchodzić będziemy 12 maja o godz. 10.30. (próba 10 maja o godz. 18.00).

5. Bóg zapłać za ofiarę na kościół: 100zł i 300zł bezimienne.

6. Fundacja Dwanaście Kroków serdecznie zaprasza na I Ogólnopolskie Sympozjum poświęcone programowi duchowego i psychologicznego wsparcia „12 kroków ku pełni życia – Wreszcie żyć”, które odbędzie się w auli Caritas Lublin w dniu 27 kwietnia w godz. 10.00-17.00. Jest to wydarzenie dla osób szukających zarówno wsparcia psychicznego i duchowego, jak i dla poszukujących metody by skutecznie pomagać innym. Szczegółowe informacje oraz program znaleźć można na plakacie, a także na stronie internetowej: 12krokow.net

7. Zarząd Kolarskiego Klubu Tandemowego „Hetman” w Lublinie informuje, iż w dniu 25 kwietnia 2024r w godzinach od 9.00 do 14.00 odbędzie się I etap XXVII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Marszałka Lubelszczyzny w Parakolarstwie. Wyścig będzie przebiegał ul. Słoneczną-ul. Topolową-ul. Dolina Ciemięgi- ul. Samsonówką- ul. Słoneczną- ul. Wąwozową. W czasie trwania wyścigu wskazane ulice będą nieprzejezdne. Organizator zaprasza mieszkańców do kibicowania.

8. Fundacja pod Damaszkiem organizuje szkolenie dla nauczycieli nt. „Agresja słowna w grupie”. Prowadzi dr Zbigniew Barciński. Wykład odbędzie się 24 kwietnia w godzinach 17.00-19.30. Zapisy pod nr Tel. 604 988 929. Jak również Fundacja zaprasza dzieci i młodzież na Wojewódzki Turniej Szachowy Juniorów, który będzie rozgrywany 1 maja br. Zapisy pod nr Tel 534 357 387.

9. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy Janinę Gliwkę, która przeszła do domu Ojca w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek … .