Ogłoszenia duszpasterskie

22-cze-2024 - 28-cze-2024

Ogłoszenia Duszpasterskie 23.06.2024

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        23 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…

2. Witamy bardzo serdecznie ks. dr Łukasza Plate, który dzisiejszej niedzieli głosi w naszej parafii Słowo Boże przygotowując nas do jutrzejszego odpustu parafialnego.

3. Dzisiaj Dzień Ojca otaczamy wszystkich tatusiów naszą modlitwą.

4. Każdego czerwcowego wieczoru zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.

5. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Nasza parafia przeżywać będzie coroczny odpust parafialny. Msze 7.00; 9.00; 18.00 suma. Przewodniczyć sumie będzie ks. prof. Zdzisław Kupisiński przeżywając w naszej wspólnocie Jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich.

 6. W sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć woluntariuszy z Lubartowa. W Lubartowie istnieje Hospicjum, które niesie pomoc umierającym. Utrzymanie jest dużym obciążeniem. Dlatego po każdej Mszy Świętej zechcemy wesprzeć to dzieło.

8. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Pamiętamy o naszych zmarłych, zwłaszcza o zmarłych ojcach, w sposób szczególny polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga braci, którzy przeszli próg wieczności w ostatnim tygodniu: Jan Krzyżanowski, Janusz Kukuryk, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .