20-lip-2024 - 26-lip-2024

Ogłoszenia Duszpasterskie 21.07.2024

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          21 lipca 2024

1. Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć. Może warto w ten sposób wykorzystać trwający okres wakacji.

2. Bieżący tydzień obfituje w obchody liturgiczne: w poniedziałek przypada święto Świętej Marii Magdaleny, we wtorek – Świętej Brygidy Szwedzkiej, w czwartek – Świętego Jakuba, Apostoła. Dopełniają je środowe wspomnienie Świętej Kingi i sobotnie – Świętych Anny i Joachima.

3. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy i ich użytkowników z racji na przypadające 25 lipca wspomnienie Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

4. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na remont organ bezimienna 3.000zł, na kościół 120zł.

5. W 44. rocznicę „Lubelskiego Lipca 1980”, 21 lipca 2024 r. (niedziela), w archikatedrze lubelskiej odbędzie się Koncert patriotyczno-refleksyjny pt. „NIE DAJ SIĘ ZWYCIĘŻYĆ ZŁU, LECZ ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ”, poświęcony błogosławionemu męczennikowi, obrońcy praw człowieka, patronowi NSZZ „Solidarność” – księdzu Jerzemu Popiełuszce. Koncert rozpocznie się po Mszy św. – ok. godz. 12.30. Wstęp wolny.

6. Parafia pw. św. Anny w Lubartowie zaprasza na doroczne uroczystości ku czci św. Anny, patronki rodzin. Uroczystości odpustowe w Bazylice św. Anny w Lubartowie (ul. Słowackiego 6) będą miały miejsce w piątek 26 lipca 2024 r. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył i homilie wygłosi abp. Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

7. Życzymy wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom natomiast życzymy wielu Bożych łask.