Ogłoszenia duszpasterskie

27-lut-2024 - 04-mar-2024

Ogłoszenia Duszpasterskie 25.02.2024

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                   25 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Na stoliku pod chórem można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.      

 3. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek zapraszamy na wieczorne nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W piątek przed południem odwiedziny chorych; nocna adoracja Najświętszego Sakramentu po Drodze Krzyżowej o godz. 19.00; i okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.30. A w Elizówce spowiedź o godz. 16.00 i po niej Msza Święta o godz.16.30.  W sobotę przed wieczorną Eucharystią odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

4. Po raz dziesiąty organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wyjdzie z Lublina 8 marca 2024 r.. Msza św. rozpoczynająca EDK będzie sprawowana w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00. Zapisy trwają na stronie internetowej: edk.lublin.pl i umożliwią przygotowanie odpowiedniej liczby pakietów.

5. Katolickie Stowarzyszenie Diagnostów Laboratoryjnych i Kościół Rektoralny pw. św. Judy Tadeusza w Lublinie zapraszają na wykład „Dialog motywujący w profilaktyce cyberuzależnień”, który wygłosi dr Grzegorz Orłowski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w niedzielę 10 marca 2024 roku o  godz. 15.20. Spotkanie odbędzie się w Kościele Rektoralnym pw. św. Judy Tadeusza w Lublinie (ul Abramowicka 2O) po Mszy św. o godz. 14.30.

6. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości.

Zmarłych w ostatnim czasie z naszej wspólnoty tj. Jan Poleszak, polecamy miłosierdziu Bożemu…