Ogłoszenia duszpasterskie

23-wrz-2023 - 29-wrz-2023

Ogłoszenia Duszpasterskie 24.09.2023

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    24 września 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania czy terror. Prośmy Opatrzność Bożą, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne mieszkanie.

2. Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej.

3. Każdego roku 27 września  obchodzony jest Światowy Dzień Turystyki. Celem tego Dnia jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki w ramach społeczności międzynarodowej i pokazanie, jak turystyka wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie. W tym duchu warto promować podróże do miejsc świętych, ruch pielgrzymkowy istniejący w Kościele od wieków i wszelkie inicjatywy podkreślające nasze wartości chrześcijańskie i ukazujące dobra kultury związane z naszym kultem religijnym, a które jednocześnie są wartościami i dobrami uniwersalnymi, ogólnoludzkimi. Łączą, a nie dzielą, każdego w jakimś stopniu przybliżają do Sacrum.

4. Z inicjatywy Legionu Maryi 28 września o godz. 15.00, a więc godzinie Miłosierdzia Bożego modlić się będziemy przy Krzyżu misyjnym Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny.

5. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie wymyślona bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

6. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

7. Zapraszam dzieci klas III i Rodziców na Mszę Świętą i spotkanie w przyszłą niedzielę na godz. 10.30 oraz młodzież klas VIII na Mszę Świętą i spotkanie na godz. 16.00.

8. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kościół: bezimienna 500zł.

9. Zachęcamy lekturę prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Dora Nowina i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Myśl świętego na tydzień:

„Ten kto ma miłosierdzie w sercu, zawsze ma coś do dania.” Św. Augustyn