Ogłoszenia Duszpasterskie 09.06.2024

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 9 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata.

2. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego wieczoru wspólnie odmawiamy bądź śpiewamy Litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

3. Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła Archikatedralnego w Lublinie. 

4. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy. Nadto w trzynasty dzień miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

5. Jutro o godz. 8.00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza Święta w intencji dzieci i pracowników Szkoły Podstawowej im. Bł. Bpa Władysława Gorala w Ciecierzynie z racji wspomnienia liturgicznego Patrona.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 modlić się będziemy w intencji dzieci, które w tym roku w naszej parafii przyjęły Pana Jezusa do swojego serca.

7. Decyzją Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego ks. Mgr Krzysztof Klepka został zwolniony z urzędu wikariusza parafii św. Jana Chrzciciela w Dysie i mianowany na urząd wikariusza parafii św. Wita w Mełgwi. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 podziękujemy księdzu Krzysztofowi za posługę w naszej parafii, a w Elizówce 23 czerwca.

8. Dzisiejsza II niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace przy kościele. Bóg zapłać za indywidualne ofiary: trzy bezimienne po 300zł.

9. Bardzo serdecznie dziękuję Panom Kuźmicz za wykonanie części chodnika na cmentarzu.

10. Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności.