Ogłoszenia Duszpasterskie 11.02.2024

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                     11 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw.

2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego.

3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 7.00; 9.00; 18.00; w Elizówce o 16.30. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

4. CARITAS na czas Wielkiego Postu proponuje nam akcję dobroczynną. „Jałmużnę postną” – w domu do przygotowanych przez siebie skarbonek przekazujemy zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na różnego rodzaju przyjemności; na zakończenie czasu pokuty i przemiany – najlepiej do Niedzieli Palmowej przekazujemy Parafii. Pragniemy naszą jałmużnę postną przynieść w procesji z darami podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. A następnie przekazać Caritas – Lublin.

5. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek. Proszę już dzisiaj o modlitwę w intencji naszych parafialnych rekolekcji, które poprowadzi ks. Tomasz Łozowski.

6. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. Dzieci zapraszamy na godz. 17.30, młodzież i dorosłych na godz. 19.00.  Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu o godz. 6.30 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a popołudniami po Mszy Świętej o godz. 16.00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale.

7. Dzisiaj Mszą Świętą o godz. 16.00 rozpocznie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.

8. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii na spotkania: we wtorek dzieci ze Szkoły z Ciecierzyna, a w środę dzieci ze Szkoły z Dysa.

9. Kandydatów do sakramentu małżeństwa zapraszam na nauki w każdą niedzielę Wielkiego Postu na godz. 15.00 do salki KSM-u.

10. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

11. Do domu Ojca w minionym tygodniu przeszła: Janina Chylińska. Wieczny odpoczynek …