CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     7 lipca 2024

1. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

2. Decyzją Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika ks. mgr Łukasz Protasiewicz został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Św. Ducha w Poniatowej i mianowany wikariuszem w parafii Św. Jana Chrzciciela w Dysie. Bardzo serdecznie witam księdza w naszej wspólnocie parafialnej i polecam Osobę Księdza opiece Naszego Patrona, oraz Bł. Bp Władysława Gorala – Patrona szkoły, i naszym modlitwom. Witam także nowego organistę Pana Grzegorza Stefaniaka. Również polecam Pana opiece Św. Janowi oraz Św. Cecylii.

3. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

4. W sobotę przypada nabożeństwo fatimskie, rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00, a następnie odmówimy różaniec w procesji wokół kościoła.

5. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kościół: bezimienne: 500zł, 1.000zł

6. Przypominamy o trwających zapisach na 46. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

7. Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. A zmarłych Parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga: Tymoteusz, Mieczysław Ozimkiewicz, wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .