Wniebowstąpienie Pańskie 21.05.2023

1. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Księdza Biskupa Adama, cieszymy się z Jego obecności, dziękujemy za Dar Modlitwy i Ojcowskiego Słowa. Jesteś Ojcze w naszych sercach i przytulamy Cię do Serca Jezusowego.

3. 24 maja wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Ona po wniebowstąpieniu Chrystusa z Gronem Dwunastu i uczniów trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w tym dniu modlimy się za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest jeszcze prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy choćby dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze;

4. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

5. W niedzielę, 28 maja, przypada 42. rocznica śmierci Bł.  Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się przez jego wstawiennictwo za nasz naród, za naszą ojczyznę. Przypomnę, że Ksiądz Wyszyński w czasach trudnych dla Kościoła przebywał na terenie naszej parafii. Dziś parafii Nasutów.

6. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.

7. Nasza młodzież z KSM-u dzisiaj rozprowadza „kremówki papieskie” z racji Dnia Papieskiego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na organizację Dnia Radości w naszej parafii 04 czerwca na błoniach parafialnych i SMAIL dla młodzieży z całej Archidiecezji. Za wsparcie składam już teraz serdeczne Bóg zapłać!

8. Od 19 maja w polskich kinach można zobaczyć film Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa. Opowiada on o zmarłym kilkanaście lat temu nastolatku, który w 2020 roku został ogłoszony błogosławionym, stał się patronem młodzieży i Internetu.  Niebo nie może czekać… to film międzypokoleniowy, który wzruszy zarówno dzieci i młodzież, jak i rodziców oraz dziadków. Dlatego gorąco rekomendujemy, by do kina wybrać się rodzinnie, a przede wszystkim zaprosić na seans dorastające dzieci.

9. W najbliższy czwartek poświęcenie pól na Ciecierzynie Południowym o godz. 19.00.

10. Stowarzyszenie Być Bliżej uprzejmie informuje, że zostały ostatnie wolne miejsca  na kolonie zorganizowane z myślą o dzieciach i młodzieży z terenu gminy Niemce w wieku 7 – 13 lat:

  1. Dolina Popradu w terminie od 24 czerwca – 3 lipca 2023 r koszt 1 650 PLN
  2. Kolonie nad morzem w miejscowości Rewal w terminie od 31 lipca – 9 sierpnia 2023 r. koszt 1 700 zł

Podczas wszystkich w/w wyjazdów na uczestników kolonii czeka wiele atrakcji w tym m.in. spływ pontonowy doliną Popradu, wycieczka do Krynicy Zdrój, Jaworzyny Krynickiej, Kołobrzegu. Szczegółowe informacje i zapisy – Anna Suchodolska tel. 537 888 377

11. Koło Gospodyń Wiejskich z Elizówki prowadzi zbiórkę elektrośmieci, aby dofinansować półkolonie dla dzieci. Szczegóły pod nr Tel. 788 779 011.

12. Bóg zapałać za ofiarę bezimienną na kościół 500zł.